Kongres, a konferencja- podstawowe różnice

Konferencja

W konferencji może wziąć udział każdy, kto spełnił wcześniej określone przez organizatorów wymagania, głównie jest to spotkanie służbowe/biznesowe przedstawicieli firm z tej samej branży. Podczas konferencji każdy uczestnik może wyrazić swoje zdanie na temat omawianych zagadnień. Do zorganizowania konferencji potrzebna jest odpowiednia sala wyposażona w sprzęt multimedialny jak i nagłośnieniowy. Konferencje często organizowane są w siedzibach firm, hotelach bądź obiektach specjalnie do tego przystosowanych.

Kongres

Kongres jest przede wszystkim cykliczny i regularny. Spotkania takie najczęściej mają podłoże polityczne, społeczne, naukowe bądź religijne. Członkowie spotykają się zwykle raz do roku, by podczas sesji trwających kilka dni dyskutować na konkretne tematy. Porównując go do konferencji – kongres jest większy oraz może trwać kilka dni.

Nasza rola

Opracowujemy indywidualną koncepcję przy organizacji konferencji, planujemy każdy szczegół i realizujemy plan. Dbamy o to, aby Państwa przedsięwzięcie osiągnęło sukces. Wybór miejsca wydarzenia to jedno z najważniejszych zadań przy organizacji kongresu. Obiekt musi być odpowiednio dobrany do charakteru imprezy, ważna jest jego lokalizacja, wymogi zakwaterowania uczestników oraz warunki techniczne. Nasza wrocławska agencja eventowa zajmie się również opracowaniem budżetu, promocją imprezy, pozyskaniem sponsorów oraz przygotowaniem materiałów dla uczestników. Gwarantujemy kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji eventu. Współpracujemy z najlepszymi podwykonawcami, abyście mieli Państwo poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizmu.

 

Z czym się zmierzymy:

− zorganizowanie cateringu pod Klienta
− obsługę techniczną wydarzenia
− obsługę uczestników (rejestracja on-line, zakwaterowanie, transfery przed oraz w trakcie wydarzenia)
− przygotowaniem kabin symulacyjnych oraz zapewnienie tłumaczy
− obsługę marketingową (projekt oraz druk materiałów reklamowych i użytkowych, mailing, pozyskiwanie sponsorów, partnerów, reklama wydarzenia)
− organizację atrakcji oraz imprez towarzyszących.

Kontakt

Masz jakieś pytania?

DANE KONTAKTOWE

POWERKON Konrad Olczak
ul. Skarbowców 82A/4E
53-025 Wrocław
e-mail: biuro@powerkon.pl

TELEFON

NAPISZ DO NAS!